Kamera Güvenlik Sistemleri

Her Ölçekte Ev ve İş Yeri için Kamera Sistemi Çözümleri
İhtiyacınız olan güvenlik kamerası sistemi için detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bütçenize uygun, kaliteli tercihleriniz için örnek güvenlik kamerası görüntülerine ulaşabilir, müşteri hizmetlerimizden randevu alarak Ankara içi ücretsiz keşif imkanı ile projelerinizi fiyatlandırabilrisiniz.
Fabrika,Bina, Apartman Kamera Sistemleri, ve İş yeri , ofis kamera sistemlerimizin tamamı gece görüşlü IR teknolojisi ile en uygun kamera sistemi fiyatları ile Ankara ‘ da ücretsiz keşif imkanı ile hizmet veriyoruz.


Kapalı Devre Televizyon Sistemi (CCTV) Kullanım Alanları

Daha çok güvenlik amaçlı kullanılan sistemin en çok kamu kurumlarında, bankalarda, büyük fabrikalarda, hastaneler ve mağazalarda kullanılabilmektedir. Kullanım alanlarını sınırlandırmak pek doğru olmaz. Çünkü, güvenliğinizi gerektiren her alanda kullanabilirsiniz. Örneğin; evinizde, çocuklarınızın bakıcılarını kontrol etmek amacıyla bile kullanabilirsiniz. Ya da büyük bir bahçeniz var, güvenlik ve kontrol amaçlı kullanabilirsiniz. Bu sayede birçok işlenebilecek suçlar için de fazlasıyla caydırıcı özelliğe sahip. Son zamanlarda CCTV sistemleri eğitim amaçlı da kullanılmaktadır. Başlıca kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz.

  Kişilerin ev güvenliklerini sağlaması amacıyla,

⇒ Şehir izleme sistemlerinde kullanılır. Bu sistem günümüz de “Mobese” diye bilinmektedir.Mobese sistemlerin de yüzlerce kamera bulunabilmektedir. Böylelikle köprü, yol ve kavşaklarda trafik durumunu izleyip, kayıt altına alabiliriz.

⇒ İşverenlerin işyerlerini,çalışma ortamını ve çalışanlarını izleyebilmesi,

⇒ Gizli kamera olarak kullanılması,

Arabalarda veya toplu taşıma araçlarında yolcuları kayıt etmek ve sürüş güvenliğini sağlamak amacıyla,

⇒ Tiyatro, stadyum, konser alanı gibi alanlarda gösterinin herkes tarafından izlenilebilmesi için kullanılır,

⇒ Infrared aydınlatma ile karanlıkta insan gözünün görmediği görüntü yakalayabilmesinden dolayı kullanılır.

Günümüzde CCTV teknolojisi o kadar gelişmiştir ki birçok teknolojiyle görüntüyü merkeze iletebilmek mümkündür. Günümüzde CCTV teknolojileri Analog, HD-SDI, IP ve Wi-fi olmak üzere başlıca birçok alana ayrılmıştır.

CCTV birçok alana ayrıldığı için günümüzde bazı firmalar tarafından kullanıcıların aleyhine kötü uygulamalar gerçekleştirmişlerdir. Bu gerçekleştirilen kötü uygulamalar kullanıcıları olumsuz yönde etkilemiştir. Örneğin kameranın kayıt etmemesi, kullanıcıların uzaktan izleme yapamaması, yapılan sistemlerin 1-2 sene içerisinde off durumuna düşmesi, kalitesiz malzeme kullanılarak verim alınamaması vb. Ankatel Elektronik Güvenlik Sistemleri olarak, tecrübeli personelimizle size çözüm üretmek ve projelerinizi değerlendirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.