Telefon Santralleri

Telefon birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır. Telefonun çalışmasında ana ilke ağızdan çıkan ses dalgalarının önce elektrik sinyallerine çevrilmesi, bu sinyallerin çeşitli gönderme yöntemleriyle uzağa iletilmesinden sonra, bu defa elektrik sinyallerinin yeniden kulakla duyulabilecek ses dalgalarına çevrilmesidir.

Önce kentlerde kurulan telefon şebekeleri daha sonra kentlerarası, uluslararası düzenekler durumuna dönüşmüş ve uydular aracılığıyla dünyanın her köşesinin birbiriyle iletişimi sağlanmıştır.

Dünya’nın her köşesinde bu hızla iletişim sağlanırken işletmelerde bu hızlı iletişim büyük yoğunluğa sebep olmaktadır. Birçok telefona ve personele sahip olan kuruluşlar için gelişen teknolojiyle birlikte telefon santralleri geliştirilmiştir.Telefon santrallari günümüzde firmalar tarafından şirket içi haberleşmeyi gerçekleştirmek için tercih ediliyor. Telefon kablolarının bağlanmasıyla birçok telefon arasında ücretsiz iletişime olanak tanıyor. Kullanıcılar kendilerine verilen kısa kodları(abone numaralarını) tuşlayarak birbirleriyle ve dış hatlarla kolayca konuşabiliyor.

Ankatel Elektronik Güvenlik Sistemleri olarak firmalarınız için Telefon Santral Sistemlerinin kurulumunu profesyonel ekibiyle gerçekleştirmektedir. Telefon Santrali Sistem projeleriniz için lütfen iletişime geçiniz.