Kartlı Geçiş PDKS Kontrol Sistemleri

Günümüzde personel takibi ve kontrollü giriş çıkış uygulamaları artık önem kazanmaya başlamıştır. Gittikçe kalabalıklaşan ve her personelin firmada/fabrikada her bölüme girmesinin sakınca doğuracağı durumlarda kartlı geçiş veya parmak izli kontrol sistemleri kullanımı gerekmektedir.

Kartlı geçiş veya parmak izli kontrol sistemleri, bağımsız geçiş kontrol ürünleri ve pc üzerinden kontrol edilebilen geçiş kontrol ürünleri olarak iki ana gruba ayrılır.

 

Ankatel kartlı geçiş sistemleri, hem kartla hem de şifre ile giriş yapılmasına olanak sağlayan özelliği birlikte sunar. Ankatel kartlı geçiş sistemi özellikleri ile giriş ve çıkışlar artık çok daha güvenli. Üstelik tüm giriş, çıkışlar kontrol ve kayıt altında tutulabilir. Bireysel zaman erişim bilgileri ile kişisel bilgi arama ve giriş çıkış zamanlarını kontrol edilebilirsiniz. Mesai saatleri ve ortamda kalma süreleri gibi bilgileri eksiksiz olarak raporlamaya olanak sağlar.

Kartlı Geçiş Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Kontrollü geçişin sağlanılması istenen her yerde kartlı geçiş sistemi kullanılabilir. Bu yerlerin başında şirketler, plazalar, kamu binaları, hastane, üniversite, fabrika, otel, mağaza ve depolar gelir.

Kartlı Giriş Sisteminin Avantajları Nelerdir?

-Geçişler kontrol altına alınarak güvenli bir ortam sağlanır.
-Kayıt ve raporlama sayesinde geriye dönük kontroller kolaylıkla yapılır.
-Yetkilendirme özelliği ile belirli kişilerin belirli geçiş noktalarından geçebilmesi ve istenilen kapıları açabilmesine olanak tanır.
-Günümüzde kullanılan banka kartları büyüklüğü ve hafifliğinde olduğundan taşınması ve kullanımı oldukça pratiktir.

Ankatel parmak izi sistemi, binanın mimari özellikleri, müşterilerden gelen talep ve istekler de göz önünde bulundurularak, gerekli ön keşif ve değerlendirme sonunda turnikeler, duvar ya da kapı üzeri gibi çeşitli biçimlerde uygulanabiliyor. Ankatel, müşterilerinin kurumsal kimliğine uyan, marka değerini yükseltecek standartlarda binanın mimari tasarımı ile uyumlu biçimde tasarladığı sistemleri ile marka algısını yükseltiyor.

Hemen her ölçekte işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekiplerimiz Türkiye’nin dört bir yanında işletmeye özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru ekipmanları gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümlüyor ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, kullanıma sunuyor.

Parmak İzi Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

-Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.
-Sadece bir parmak okuması ile kullanımı kolaydır.
-Parmak izi özgündür ve bu nedenle parmak izi okuma cihazları neredeyse hiç* hata yapmaz.
-Parmak izi sistemi kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.
-Yetkilendirme yaparak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine izin verir.
-İstenilen gün ve saatlerde, istenilen kapılarda geçişe izin verilebilir.
-Anahtar veya kartın aksine parmak izinizi evde unutamazsınız
-Kart veya anahtarın aksine parmak iziniz çalınamaz.
-Parmak izi sistemleri ile giriş yapan kişinin o anda gerçekten geçiş yaptığı bilinir; kart veya anahtar gibi başkasına ödünç verilemez.
-Şifreli girişin aksine düzenli olarak şifre değiştirme ihtiyacı yoktur.
-İç mekan ve dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.

Parmak izi okuma sistemlerinde kullanılan cihazlarımızı en yüksek hassasiyet ve güvenilirlik kriterlerine göre seçiyoruz. Bu doğrultuda parmak izi okuma cihazlarımız “milyonda bir” hata oranı ile oldukça yüksek güvenilirlik sunmaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri profesyonel bilgi ve birikim isteyen bir iştir. Günümüzde herkes bu tarz sistemleri kurabileceğini ileri sürmekte ancak yanlış ürün tercih edilmesi, tesisat ve kablolamada yapılan yanlışlıklar sistemin sorunlu bir şekilde çalışmasına yol açmaktadır. Örneğin kurulmuş ve çalışan bir sistemin 15-30 günde bir de olsa kilitlenerek kapı açma hareketini gerçekleştirememesi. Kartlı geçiş sistemi uygulanan bölgelerde manuel kapı açma sistemleri söküldüğü için bu tarz bir hata oluştuğunda kullanıcılar çok mağdur durumlarda kalabilmektedirler.

İkinci bir konu kartlı geçişlerde kullanılan yazılımlardır. Tüketicinin yanlış bilgilendirilmesi sonucu piyasada çok ucuza satılan kartlı geçiş kontrol sistemleri yüksek fiyatlara satılmakta bunun yanlış bir seçim olduğunu tüketici uzun zaman sonra anlayabilmektedir. Genelde ücretsiz yazılım mantığı ile piyasada satılan düşük kapasitede ve amatör veri tabanları kullanan yazılımlar hatta veri tabanından yoksun birçok ürün vardır. Bu da uzun vadede kullanılması ve bilgilerin saklanması göz önünde bulundurulması düşünülen bir kartlı geçiş sistemine yapılan yatırımın boş yere yapıldığını ortaya koymaktadır. Bir kartlı geçiş sistemi alırken kullandığı veri tabanı sistemini mutlaka araştırın. Kartlı geçiş projeleriniz için lütfen firmamızla irtibata geçiniz.

Personel Takip Sistemi Nedir?

İşletmelerin çalışanlarının giriş ve çıkış saatlerini kapsamlı ve ayrıntılı olarak kayıt altında tutan, raporlayan, çalışma saatlerine, yemek molalarına, fazla mesailere, tatillere, ücretli/ücretsiz izinlere göre bordro ayarlayabilen akıllı otomasyon sistemine PDKS personel takip sistemi, yani personel devam kontrol sistemi adı veriliyor.

Ankatel personel takip sistemi, çeşitli ölçekteki işletmelerin personel devamlılığı kontrolünde ihtiyaca göre profesyonel çözümler üretiyor. PDKS sistemleri müşterilerine özel hazırladığı yazılımı ile çalışma alanlarında verimliliği arttıracak desteği sunuyor. Personel takip sistemlerinde kullanılan özel yazılımlar ile aylık maaş ve fazla mesai hesaplama ve geriye dönük kontroller kolaylıkla sağlanıyor. Gün gün tutulan mesai saatleri ve hesaplamaları depolanıyor, belirli tarih aralıklarını çekilerek raporlamaya olanak sağlıyor.

Personel Takip Sistemi Nerelerde Kullanılır?

Özellikle toplu giriş çıkışların yoğun olduğu hastane, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda Ankatel personel takip sistemleri ile personelin veya kişilerin giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, kontrollü ve güvenli giriş çıkışların yapılmasına imkân sağlıyor.